nakarm psiaka

środa, 9 lipca 2014

Puszek Okruszek

Polecam ciasto o ciekawej nazwie " Puszek Okruszek", składa się z ciasta półkruchego i uwielbianej przez wszystkich bitej śmietany.
Samo wykonanie nie jest trudne, aczkolwiek czasochłonne.

Puszek OkruszekSkładniki:

ciasto: 3 szklanki mąki
3/4 kostki margaryny
pół  szklanki cukru
 czubata łyżeczka proszku do pieczenia
2 jajka
2 łyżki śmietany 18 proc.

masa: 600 ml kremówki
2 łyżki cukru pudru
kisiel wiśniowy na kubek
2 op. śmietan fixa

herbata słodzona do nasączenia

dodatkowo dżem np. truskawkowy

Mąkę siekamy z margaryną, łączymy z cukrem jajkami, proszkiem do pieczenia i śmietaną. Zagniatamy szybko ciasto i odstawiamy do lodówki na co najmniej 30 minut.
Ciasto po tym czasie dzielimy na 4 części. Każdą część rozwałkowujemy na wielkość blaszki, zawijamy na wałek i rozwijamy na blaszce, dociskamy palcami do dna. Pieczemy każdy blat przez ok 10 minut w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni.
Jeden blat kruszymy.
Śmietanę kremówkę ubijamy na sztywno dodając stopniowo cukier puder i śmietan-fixa. Możemy odłożyć 1/3 masy i dodać kisiel, ale nie musimy jeśli chcemy ciasto tylko z bitą śmietaną.

Pierwszy blat nasączamy, to ciasto jest dosyć zbite, więc wcześniej musimy to zrobić. Na pierwszy blat wykładamy dżem, na to bitą śmietanę, kolejny blat np. bitą śmietanę z kisielem i kolejny blat, znowu sama bita śmietana. Ostatnia warstwa to bita śmietana i pokruszony blat, posypujemy okruszkami.
Odstawiamy do lodówki na kilka godzin.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz